Nakrmte mi pokémoníka


Srpen 2006

gepard

29. srpna 2006 v 11:29 gepardi
Gepard je opravdový vládce savany. Celé jeho štíhlé kočičí tělo je jako stvořené k rychlému běhu. Však je také gepard vůbec nejrychlejším běžcem naší planety. Může dosáhnout až neuvěřitelné rychlosti 110km/h, díky čemuž uloví i tak rychlou kořist, jako jsou gazely. Přes všechny rychlostní rekordy je ale gepard úspěšný jen v jednom loveckém pokusu z deseti, stejně jako většina dalších šelem! Od ostatních kočkovitých šelem se liší především tím, že loví za denního světla a nemá zatažitelné drápy, což mu umožňuje lépe se odrážet od země. Tak dosahuje doslova bleskového zrychlení a může v plné rychlosti zatáčet. Rovněž jeho dlouhý ocas je velmi užitečný: díky němu gepard udržuje rovnováhu při divokých honičkách plných kličkování. Pokud gepard právě neloví, odpočívá ve svém úkrytu. Zde také samice přivádí na svět mláďata-bývá jich mezi čtyřmi až šesti. Mláďata opouštějí matku ve věku jednoho a půl roku, ale zůstávají pohromadě se svými sourozenci do té doby, než se naučí dobře samostatně lovit.

úvod

27. srpna 2006 v 14:33 úvod
Ahoj všichni! V mém blogu se dozvíte něco o zvířatech, můžete se podívat na obrázky zvířat a napsat mi svůj názor do komentáře. Doufám, že se vám tu bude líbit. Denča

něco o mě

27. srpna 2006 v 14:08 něco o mě
Jmenuji se Denisa Černá, je mi 12 let a mám ráda zvířata. Moje nejoblíbenější zvíře je kočka. Máme 5 koček: Mourka,Micku,Mikeše,Flíčka,Kubíka a 2 želvy:Malou a Velkou. Moje nejoblíbenější barvy jsou všechny, ráda plavu,jezdím na kole a na koni. Tak a to je tak všechno, co bych vám o sobě řekla.