Nakrmte mi pokémoníka


Květen 2008

Rocky Mountain poník-charakteristika

16. května 2008 v 19:10 koni
Původ: USA.
Původní využití: K ježdění.
Dnešní vužití: K ježdění.
Povaha: Mírná.
Výška: 147-152cm.
Barva: Čokoládový hnědák s plavou hřívou a ohonem, povolují se i jiné barvy.
Poznámka: První zápisy tohoto plemene o plemenné knihy pocházejí z roku 1986. Charakteristickým chodem tohoto poníka je mimochod, kdy se obě nohy na stejné straně pohybují současně.

Hroch

16. května 2008 v 18:57 hroši
Hroch je obojživelný savec, který měří kolem čtyř metrů a může vážit až čtyři tuny. Žije ve skupinách o dvaceti až stu jedincích , které jsou vedeny jením samcem. Tráví celé dny spánkem, nebo odpočinkem ve vodách afrických řek. V noci ale hroši vylézají z vody, aby se na březích a v jejich širokém okolí napásli čerstvé trávy. Hroch se dokáže do vody ponořit téměř celý, nad hladinou ponechává pouze uši, oči a nozdry. Díky tomu slyší, vidí a cítí vše, co se nad vodou děje, a sám přitom zůstává nepozorován. Ve vodě se hroch pohybuje čile jako ryba, ale ani na pevnézemi není neohrabaný, jak by se mohlo zdát. Dovede běžet rychlostí až 30 km/h! Hroší spodní špiáky neustále dorůstají, podobně jako sloní kly. Hroši je vystavují na odliv při každém svém mohutném zívnutí. Jsou to nebezpečné zbraně používané při vzájemných soubojích samců během období rozmnožování. Páření hrohů probíhá ve vodě, ale samice posléze rodí na břehu. Své mládě si hrošice záhy po porodu odvádějí do vody a pod vodou je i kojí.
klikněte pro zobrazení původního obrázku
http://www.hrosi.org/foto/ml/sous/Hippo_029_med.jpg
http://www.hrosi.org/foto/ml/sous/Hippo_030_med.jpg
http://www.hrosi.org/foto/ml/sous/Hippo_032_med.jpg
http://www.hrosi.org/foto/ml/sous/Hippo_034_med.jpg
http://www.hrosi.org/foto/ml/sous/Hippo_004_med.jpg
http://www.hrosi.org/foto/ml/sous/Hippo_031_med.jpg

hádanky

3. května 2008 v 20:37 Hádanky
HÁDANKA:
Když přivážeme ovci k jednomu kolíku provazem, tak vyžere z trávy kruh. Pokud protáhneme kroužkem u krku provaz, jehož konce přivážeme ke dvoum kolíkům, vyžere nám elipsu. Budeme-li chtít ovál, tak napneme provaz mezi dva kolíky, na něj navlečeme kroužek, a na ten přivážem provaz, na jehož druhém konci je ovce.
Jak přivázat ovci, aby nám vyžrala v trávě čtverec? Máte provazy, kroužky a jednu ovci.
ODPOVĚĎ:
Napneme mezi rohy čtverce dva provazy. Na ně navlečeme kroužky, mezi kroužky další provaz. Kroužek, který má ovce na krku, je navlečen na tento provaz.
HÁDANKA:
Řeka. Na jednom břehu je pasáček ovcí, vlk, koza, zelí a lodička. Vlk by rád sežral kozu, koza si dělá zálusk na zelí. Do lodičky může pasáček vzít jen jedno zvíře nebo zelí. Dvě zvířata nebo zvíře a zelí se na lodičku najednou nevejdou. Koza ani vlk pádlovat překvapivě neumí.
Jak dostane pasáček vlka, kozu i zelí na druhou stranu tak, aby na jednom břehu nikdy nebyla koza s vlkem nebo se zelím bez dohledu pasáčka?
ODPOVĚĎ:
Koza tam. Nic zpět.
Vlk tam. Koza zpět.
Zelí tam. Nic zpět.
Koza tam.

Ježek

2. května 2008 v 21:57 Příběhy
A hned sem jeden takový příběh můžu napsat. Není sice nic moc, ale stal se mi před chvilkou a tak vám ho sem jdu napsat. Takže dělala jsem zrovna články do blogu a zavolla mě mamka, ať jdu dolů a když jsem tam přišla, tak za dveřmi na terase byl malý ježeček a jedl tam ..... kočičí granule! Chvilku jsme se na něho dívaly a potom mu mamka nasypala trochu sušených červů, které máme pro želvy. Ježeček se sice lekl a utekl, ale myslím, že za chvilku zase příjde...
Co si o tom myslíte? Pište do komentářů...

Příběhy

2. května 2008 v 21:50 Příběhy
Do této rubriky budu psát různé příběhy o zvířatech, které se stanou (staly) vám nebo mě atd... Takže jestli máte nějaký zajímavý příběh o zvířatech, tak mi ho můžete poslat n E-mail a potom ho zveřejním na mém blogu. Takže (jestli chcete) tak mi pište své příběhy na E-mail:
deniska.sch@seznam.cz

Vtipy

2. května 2008 v 21:35 vtipy
Jde chlapík s pitbulem a naproti němu se blíží chlapík s jezevčíkem.Ten s tím pitbulem říká tomu s jezevčíkem:"Prosím vás,běžte s tím jezevčíkem někam jinam,nebo ho můj pitbul roztrhá!"Pán s jezevčíkem se ani nehne a mezi oběma psi se strhne veliká rvačka.Za chvíli vyjde jezevčík a v tlamě má tlapu pitbula.Majitel pitbula se zděsí:"Co to sakra máte za bestii vždyť mi ten pitomej jezevčík roztrhal psa za 50 000Kč!"Majitel jezevčíka říká:"Můj jezevčík stál 200 000Kč!" "Ale prosím vás co může stát na malým jezevčíkovi 200 000č?" "No...100 000 Kč stál krokodýl a 100 000Kč stála plastická operace.
U brány hřbitova hledí muž na podivný průvod-za rakví kráčí muž s manželkou a psem-dobrmanem a potom stojí dlouhá řada mužů.Stojící muž nevydrží a ptá se kdo to má pohřeb.Muž za rakví odpoví:"To je pohřeb mojí tchýně.Vidíte toho dobrmana?To on napadl moji tchýni a zakousl ji." "Týjo to je alspoň pes nemohl byste mi ho půjčit? "S radostí ale musíte si stoupnou na konec té řady!
Dneska jsem vzal psa k veterináři.Zakousl totiž moji ženu." A co nechal jsi ho utretit?" "Né,nechal jsem mu nabrousit zuby!"
Na lavičce v parku sedí muž a vedle něho an zemi sedí pes.Jde okolo paní a pes se jí nesmírně líbí a tak se muže zeptá:"Kouše váš pes?" "Ale kdepak,můj nekouše!"Paní se s nadšením ohne v pejskovi a pohladí ho a najednou raf-a paní má natržený rukáv.Paní začne na muže křičet:"Vždyť jste říkal že váš pes nekouše!" "Ano to máte pravdu.Jenomže tohle není můj pes!"
V malém obchodě na venkově visí na dveřích veliký nápis:POZOR PES! .Muž,který tudy projíždí měl velký hlad a tak opatrně vešel dovnitř obchůdku.Muž kouká,kouká a vidí akorát u pultu starého spícího baseta.Muž se zeptá prodavačky:"To je ten pes jak si na něho mají dávat lidé pozor?" "Ano,to je on.Proč?" "No víte,nevypadá moc nebezpečně." "Ano ,to máte pravdu on nebezpečný není." "Tak proč je tedy na dveřích napsáno POZOR PES?. "Protože když tu ta cedule nebyla,lidi o toho psa zakopávali!"
Do nevěstince přijde chlapík a na vodítku má dogu.Muž tam jedné paní řekne:"Chci tu nejvychrtlejší dívku jakou tady máte!"Po chvíli přijde paní opravdu s hrozně vychrtlou dívkou.Muž jí řekne:"Nemohla by ses svléknout a kleknout na všechny čtyři?" Dívka tak učiní.Potom zařve muž svému psovi do ucha:"Vidíš,tak takhle budeš vypadat,pokud nebudeš žrát!"
Pane doktore,pes mě kousl do nosu!¨" A vydesinfikoval jste ho?" "Né,on utekl!"
Jde buldok po chodníku a vedle je vězení.Z okna na něho volá jeden vězeň:" Jé ty se ale máš taky bych se chtěl proběhnout jako ty!" "Tak skoč!" říká buldok."To tak!Nechci vypadat jako ty!"

ZDRAVÁ VÝŽIVA
Chcete mít zdravého psa?
Dávejte mu PRO PLAN!

Chcete mít zdravou kočku?
Dávejte jí PRO PLAN!

Chcete být zdraví i vy?
Jezte psi a kočky!

Halo,volám ohledně toho hlídacího psa co jsme si od vás koupili.Nevíte jak se teď máme dostat domů?

Jakpak se jmenuješ holčičko?"Lassie!" "A proč ti dali tvý rodiče tak divné jméno?" "Protože vždycky chtěli psa!"

Běží malý černý psíček smutně Savanou.Běží,běží nikde nic.Jen všude písek.Malý psíček už zapláče a říká:Jestli už brzy nepřijde nějaký patník ,tak se stane pohroma!"

Obrovský pes s pěněženkou v tlamě vejde do řeznictví,položí peněženku na pult a posadí se před vitrínu s masem."Tak co to bude chlapče?" ptá se řezník žertem." Chtěl bys masíčko?" "Haf!" štěkne pes."Hmmm..." přikývne řezník." A co to bude?Játra,slanina,roštěná..." "Haf" přeruší ho pes. "A kolik té roštěné chceš?Půl kila,kilo..." "Haf" oznámí pes.Ohromený řezník maso zabalí a z pěněženky si vezme peníze.Když pes odchází,řezník se ho rozhodne sledovat.Pes vejde do činžáku,vyjde do druhého patra a začně škrábat na dveře.Vzápětí se dveře otevřou a nějaký muž začně psovi nadávat. "Proč na něj křičíte?" Ptá se úžaslý řezník. "Tak chytré zvíře jsem v životě neviděl!" "Chytré?" opáčí muž.Tenhle týden si už potřetí zapomněl klíče!
Dvě blechy vyhrají ve sportce a jedna povídá: "Tak co si za to koupíme?" A ta druhá na to :"Já myslím že psa!"
Co vznikne když zkřížíte lassii s pitbulem?Pes,který vám ukousne nohu a pak běží pro pomoc.

Měkkýši

2. května 2008 v 21:07 zvířata
Měkkýši nemají tělo chráněno krunářžem, ale obvykle ulitou či lasturou. Patří sem tři hlavní třídy: mlži, plži a hlavonožci.
MLŽI: žijí ve sladkých vodách i v moři. Jejich tělo je ukryto v dvoudílné schránce, které se říká lastura. Nemají výrazně vyznačenou hlavu. Řadíme sem škeble, perlorodky, slávky, ústřice atd...
PLŽI: obývají souš, sladké i slané vody. Mají jednodílnou schránku zvanou ulita. Ta je obvykle stočená do spirály, jak to známe u hlemýždě zahradního. Slimáci a plzáci žádnou ulitu nemají. Hlava plžů je zřetelně odlišená od zbytku těla a nese jeden či dva páry tykadel. Plži se pohybují pomocí svalnaté nohy, která za sebou zanechává slizovou stopu. Většina plžů je býložravých, ale některé mořské druhy loví ostatní měkkýše.
HLAVONOŽCI: jsou výhradně mořští živočichové, jejichž schránka zůstává ukryta uvnitř těla (sépiová kost), jen u loděnek se podobá ulitě plžů. Typickým znakem hlavonožců jsou chapadla s přísavkami a zobákovité čelisti.

Členovci

2. května 2008 v 20:45 zvířata
Členovci tvoří nejpočetnější živočišný kmen. Ten se dále dělí na menší skupiny-třídy.Vyjmenujeme si jen nejznámější z nich.
PAVOUKOVCI: zahrnují pavouky, roztoče a štíry. Chybí jim tykadla, mají čtyři páry nohou a dýchají vzdušnicemi nebo plicními vaky. Obvykle jsou draví, potravu musí nejprve natrávit a pak ji vysávají.
MNOHOPNOŽKY A STONOŽKY: mají velký počet tělních článků a končetin. Mají jeden pár tykadel, dýchají vzdušnicemi. Stonožky jsou vybaveny jedovými žlázami a živí se dravě, mnohonožky jsou býložravé a majípachové žlázy.
KORÝŠI:mají dva páry tykadel, krunýř zpevněný uhličitanem vápenatým a pět párů končetin. Dýchají žábrami. Žijí především v mořích (krevety, krabi, langusty poustevníčci) a ve sladkých vodách (raci), ale i ve vlhku na souši (stínky).
HMYZ:představuje nejrůznorodější a nejpočetnější třídu členovců. Hmyz lze od ostatních skupin členovců odlišit podle následujících znaků: tělo je zřetelně rozděleno na hlavu, hruď a zadeček, hmyz má tři páry nohou, jeden pár tykadel a obvykle mívá jeden či dva páry křídel. Do této třídy náleží vážky, motýli, mouchy, komáři, mravenci, včely, škvoři, slunéčka nebo vrubouni. U části hmyzu probíhá vývoj tak, že z vajíčka se líhne larva, ta se zakuklí a z kukly vyleze dospělec. U mnoha skupin hmyzu však stadium kukly chybí.

Co sem mám přidat?

2. května 2008 v 15:12 ankety
Co sem mám přidat? Tak hlasujte! Budu moc ráda!!!

Máte rádi kosatky?

2. května 2008 v 15:09 ankety
Máte rádi kosatky? Tak hlasujte!!!